Pedagoginė literatūra

Rekomenduojama pedagoginė literatūra, knygos tėvams, kokytojas, ugdymo specialistamas. Psichologas Vilniuje. psichologo konsultacijos Vilniuje, Psichologinis konsultavimas Vilniuje, psichoterapeutas VilniujeŠiame skyriuje pristatau pedagoginę literatūrą – knygas, kurios bus naudingos tėvams ir mokytojams, kitiems ugdymo specialistams.

Knygose pateiktos žinios ne tik padės geriau suprasti vaikus, jų poreikius, palengvins bendravimą, bet ir leis tapti kvalifikuotas pagalbininkais, vaikams sprendžiant emocines ir elgesio problemas, išgyvenant krizes.

Pedagoginės literatūros sąrašas nuolat papildomas. Jūs taip pat galite pasiūlyti knygą, kuri Jums padėjo ugdant vaikus. Parašykite komentarą arba man asmeniškai adresu jurga.dpk@gmail.com

 TĖVAMS IR MOKYTOJAMS REKOMENDUOJAMOS KNYGOS

Dreikurs R., Soltz. V. Laimingi vaikai. Iššūkis tėvams / Vilnius, 2008 (Adlerio individualiaja psichologija pagrįsta knyga, parašyta paprasta, aiškia kalba. Knygoje analizuojamos kasdieninės vaikų auklėjimo situacijos, pateikiami inidividualiosios psichologijos principai, kurie veiksmingi auklėjant įvairaus amžiaus vaikus)

Ginott Haim G. Tarp tėvų ir vaiko / V., 1999 (dr. Ginott veikla įkvėpė mano mėgstamiausių vaikų auklėjimo knygų autores – Faber ir Mazlish. Dr. Ginott, remdamasis humanistinės psichologijos paradigma, struktūruotai ir nuosekliai nagrinėja aktualius vaikų auklėjimo klausimus, pateikia praktinius pavyzdžius)

Gordon Th. Kaip tapti gerais tėvais / Vilnius, 2008 (dar viena praktiškai naudinga knyga. Joje daug dėmesio skiriama bendravimo su vaikais klaidoms, atskleidžiama aktyvaus klausymo privalumai, parodoma, kaip dar pilniau suprasti vaikus ir paaiškinti juos jiems patiems.Ši knyga bus ypač naudinga tiems, kurie nori būti ne šiaip pakankamai gerais tėvais, bet ir psichologais – asistentais savo vaikams)

Faber A., Elaine M. Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų/V.,2010

Faber A., Elaine M. Laisvi tėvai, laisvi vaikai / Kaunas: Gardenija, 1999.

Faber A., Elaine M. Mano vaikai nesipyksta / V.:Vaga, 2013

– (tai trys mano mėgstamiausios knygos apie bendravimą su vaikais. Jos praktiškos, psichologiškai pagrįstos, gausiai iliustruotos pavyzdžiais. Autorės kaip specialistės ir kaip mamos dainasi savo patirtimi ir pataria tėvams bei auklėtojams, kaip suprasti vaikus ir juos paveikti, ką daryti, kai vaikais neklauso ir nesiklauso, mušasi, nesitvarko, prasivardžiuoja, etc. Knygose atsižvelgiama į tai, kad tėvai – tai irgi žmonės, su savo nuotaikomis, poreikiais, būsenomis, kompleksais ir kitais žmogiškumo požymiais, kuriuos vaikams teks priimti. Kalbama ir apie tai, kaip prisiimti atsakomybę už save, savo elgesį, užuot ieškojus paramos ir atleidimo pas vaikus. Knygos išsiskiria ir tuo, kad jose ęsama patarimų, kaip bendravimo klaidas ir kitus labai nepedagogiškus momentus (aprėkiau, išvadinau ir kt.) paversti tiltu į didesnę brandą).

Nekrasovos N. Z. Liaukitės vaikus auklėti – padėkime jiems augti / K.,2008 – (žurnalisčių, mamos ir dukters, knyga apie vaikų raidą, būdingiausius įvairių etapų sunkumus ir būdus jiems spręsti. Šmaikštus ir sąmojingas stilius, smagios idėjos. Tai labai „literatūriška”, nors gal kiek ir eklektiška knyga – turbūt sudėliota iš straipsnių. Nepaisant to, labai verta perskaityti).

Oaklander V. Langas į vaiko pasaulį / Kaunas: Žmogaus psichologijos studija, 2007 (žymi vaikų psichoterapeutė atveria savo kabineto duris ir atskleidžia, KAIP galima padėti vaikui išgyventi pačias įvairiausias krizines situacijas, įveikti problemas ir toliau augti. Knygoje veiksmingų idėjų ras ne tik su vaikais dirbantys psichikos sveikatos specialistai, bet ir tėvai bei pedagogai).

Peters Ruth Nebijokite drausminti vaikų / V., 1999 (ši knyga pagrįsta elgesio ugdymo (biheviorizmo) teorija. Ji turėtų palengvinti situaciją, kai atrodo, kad vaikas tapo visiškai nevaldomu ir nebeatrandate jokių poveikio svertų. Knygoje išdėstoma, kaip nuoseklus ir nuolatinis „pliusų” ir „minusų” už tinkamą ir netinkamą elgesį žymėjimas padeda sprendžiant ir pačias sudėtingiausias, ir pačias paprasčiausias, buitines problemas).

Pieper M. W. Išmintinga meilė / V., 2011 (ši knyga moko mylėti, mylėti ir dar kartą mylėti savo vaikus. Remiantis autore, už kiekvieno netinkamo vaiko gesto – meilės stoka. Knyga patiks tiems, kuriuos išvargino replika „tu jį išlepinsi”. Ją perskaitę tikrai rasite argumentų, ką į tai atsakyti).

Pipher M. Prikelti Ofeliją / Vilnius: Tyto alba, 2007 (knyga apie paauglystę ir paauglius. Joje rasite daug istorijų – atvejų aprašymų, kaip jis ar ji išgyveno šį gyvenimo etapą. Verta skaityti tiems, kurie augina paauglius ir, žinoma, jiems patiems).

Suzuki Š. Auginti meile / Vilnius, 1983 (nedidelė, įkvepianti ir padrąsinanti knygelė visiems, kurie nori mokyti ar mokytis remdamiesi Suzuki metodais iš paties šios metodikos autoriaus lūpų)

 G a l i   b ū t i   į d o m u :
Psichologinė literatūra Vaizduotė ir patys paprasčiausi stebuklai  Reikalingas psichologas, kaip pasirinkti? 
Click to rate this post!
[Total: 12 Average: 4.2]
Skelbta Skaitytinos knygos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.