Vaizduotė ir patys paprasčiausi stebuklai

Psichologas Vilniuje,psichologinis konsultavimas,psichoterapija, psichologo konsultacijos, vaizduotė, kūrybiškumas, skyrybos, mirtis, depresija
Grendstad N.M. Vaizduotė ir jausmai/Vilnius: Margi raštai, 1999. Knygą vertė Vitalija Lepeškienė

Vaizduotės galia pažįstama daugeliui. Kas gi nėra repetavęs kalbos prieš įsivaizduojamą auditoriją, švystelėjęs ranka menamą kamuoliuką ar ant stalo „grojęs“ instrumentinės pjesės?.. Vaizduotė padeda siekiant tikslų, įveikiant baimes, lavinant įgūdžius. Ji plačiai taikoma psichoterapijoje. Vaizduote naudojasi sportininkai ir politikai, oratoriai ir muzikantai. Sumanūs tėvai ir auklėtojai, pasitelkę vaizduotę, padeda vaikams išreikšti jausmus, atidėti poreikių patenkinimą.

Vaizduotės veiksmingumas kasdieniniame gyvenime akivaizdus ir lengvai patikrinamas. Siekdami tikslo įsivaizduokite veiksmų seką ir tobulą jų atlikimą, taip pat save, pasiekusį tikslą. Apėmus nuovargiui, „pamatykite“ save budrų ir žvalų. Išties bus lengviau. Jei turite vaikų, pabandykite ne kovoti su jų begaliniais norais, bet patenkinti juos vaizduotėje: kuo daugiau išsiklausinėkite apie trokštamą objektą ir supratingai leiskite žmogui svajoti ir norėti toliau.

Grendstad plečia vaizduotės taikymo horizontus ir dėsto, kaip vaizduotė padeda gerinant tarpasmeninius santykius, sprendžiant konfliktus, reguliuojant jausmus: įveikiant pyktį, atleidžiant, susitaikant, atrandant problemų sprendimą ir kt. Autorius pateikia daug praktinių pavyzdžių ir metodų, kuriuos psichikos sveikatos profesionalai galėtų taikyti konsultacijų metu. Be to, norvegas, geštaltinės krypties psichoterapeutas Grendstad aprašo pratimus, kuriuos atlikti gali kiekvienas, spęsdamas išorinius ir vidinius konfliktus, kitas psichologines problemas.

Nors pastaraisiais metais išleista labai daug knygų apie stulbinantį, neįtikėtiną pasąmonės, vaizduotės ar įvairaus plauko vizualizacijų efektyvumą, ši knyga – visiškai kitokia. Joje nerasite patarimų, kaip vaizduotės pagalba išsigydyti visas ligas, pralobti, tapti absoliučiai sėkmingu ar laimingu. Luošieji ir toliau nevaikščios, kurtieji negirdės, aklieji nematys, mirusieji neprisikels, kad ir kaip jie ar jūs stengtumėtės. „Vaizduotė ir jausmai“ – tai knyga, kuri pagrįsta psichologijos mokslu ir psichoterapijos praktika. Antra vertus, Grendstadt knyga patvirtina: vaizduotė išties daro stebuklus. Tačiau tik pačius paprasčiausius. Ji įgalina mus pačius keistis taip, kad keistųsi mūsų santykis, mūsų laikysena ir reakcijos. O pasikeitus santykiui, viskas juk bent šiek tiek keičiasi.

Ši nedidelė knygelė bus įdomi ne tik psichologams, pedagogams (nemažai pavyzdžių yra būtent iš darbo su mokytojais) ar kitiems ugdymo specialistams, bet ir visiems bei kiekvienam, kuris rūpinasi psichohigiena, siekia pažinti savo vidinį pasaulį, gyventi įdomiai ir kūrybingai, kad ir kaip susiklostytų aplinkybės.

Jūsų psichologas Vilniuje –  Jurga Dapkevičienė
 G a l i   b ū t i   į d o m u :
Kodėl nemokšos valdo? Kaip ir nuo ko vyrai gelbėja savo sielas   Reikalingas psichologas, kaip pasirinkti? 
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Pažymėti:
Skelbta Skaitytinos knygos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.