Dovana vyrui

Dovana busimam tevui,dovana vyrui gimtadienio, kaledu, tevo dienos proga, psichologas vilniuje rekomenduoja
Luigi Zoja, Tėvas: istorinė, psichologinė ir kultūrinė perspektyva / Vilnius: Ciklonas, 2006. Knygą vertė R. Pociūtė

Šią knygą Tėvo dienos proga dovanojau savo vyrui, kai mes laukėmės pirmagimio. Atrodo, kad ji padėjo išsklaidyti nerimą ir abejones dėl naujo vaidmens. Klausimas „Ar aš būsiu geras tėvas?..“ prarado aštrumą, nes Zoja apima ir atskleidžia visą tėvystės spektrą nuo priešistorinių laikų ir tėvystės atsiradimo iki šio amžiaus – „tėvystės krizės“, o jos fone jau pats sprendimas „būti tėvu” yra pakankamai herojiškas.

Italas, jungiškosios krypties analitikas L.Zoja istoriniu, psichologiniu ir socialiniu rakursu nagrinėja tėvystės fenomeną. Autorius meistriškai įrodinėja, kad tėvo vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje yra beviltiškai sunykęs. Mes gyvename „betėvystės“ amžiuje. To pasekmė – nesaugumas ir visuotinis tėvo ilgesys, verčiantis ieškoti „tvirtos rankos“ ir sudarantis sąlygas iškilti tironams.

Autorius pabrėžia, kad tėvo vaizdinys visais laikais buvo labai sudėtingas ir paradoksalus. Iš tėvo tikimasi ne tik globos ir šilumos (kaip to laukiama iš motinos), bet ir pergalių, laimėjimų, gebėjimo apsiginti ir apginti šeimą. Tėvo vaizdinys esmingai skiriasi nuo motinos vaizdinio, kuris daug natūralesnis, vientisesnis, remiamas instinkto. Juk motina jaučia kūdikį ir instinktyviai jį supranta. Tuo tarpu tėvystė ir buvimas tėvu reikalauja sąmoningo sprendimo ir pastangų.

„Būti tėvu“ tai nereiškia tapti daugiau ar mažiau nevykusiu motinos pavaduotoju ar pakaitalu. Visais laikas tai buvo kokybiškai kas kita. Kas gi tai buvo ir kas tebėra?.. – gvildena autorius, pateikdamas daugybę duomenų ne tik iš psichologijos, bet ir antropologijos, zoologijos ir kitų mokslo sričių.

Ši knyga galėtų savotiškai sustiprinti tuos, kurie augo be tėvo. Ji parodo, kad žmogaus psichikai svarbus ne tik realus tėvo patyrimas, bet pats tėvo vaizdinys, kuris gali būti kuriamas ir keičiamas visą gyvenimą. Nuosekli ir išsami tėvystės analizė leidžia pajusti fenomeno šaknis ir plėtrą. Ištakų bei raidos pažinimas suteikia stabilumo ir įgalina rinktis, kuria kryptimi norėtum formuoti savo gyvenimo šakelę.  Be to, knyga „Tėvas“ – tai  puiki dovana vyrui, pasirinkusiam būti tėvu ir auginti savo tėviškumą.

Jūsų psichologas Vilniuje – Jurga Dapkevičienė
www.psichologejurga.lt
 G a l i   b ū t i   į d o m u :
Apie vyrus, užaugusius be tėvo Kaip ir nuo ko vyrai gelbėja savo sielas   Skyrybų pasekmės ir kaip jas išgyventi
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Pažymėti: , ,
Skelbta Skaitytinos knygos, Vaikų auklėjimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.