Virginie Demont-Breton „Alma Mater”

Kalėdos – visuotinis kvietimas atsinaujinti. Gimsta dieviškasis kūdikis – Tiesa, Viltis ir Meilė.

Dievas gimsta ne tik Betliejuje, bet kiekvieno mūsų širdyje.
„Jei Kristus tūkstantį kartų gimtų Betliejuje, bet ne tavyje, tu – žuvęs amžiams“ („Wird Christus tausendmal zu Bethlehem geboren und nicht in dir, du bleibst noch ewiglich verloren.“) – jau XVII a. įspėjo teologas ir mistikas, poetas ir gydytojas Angelus Silesius.

Jėzaus gimimas vaizduojamas plačiai, išsamiai ir labai skirtingai: nuo pasaulinių dailės kūrinių iki naminių prakartėlių. Galime rasti nėščią Mariją, žindančią Mariją, šventąją šeimą, juos lankančius piemenis ir karalius, tvartą ir gyvulius, gilią naktį ir ją nušviečiančią žvaigždę… Viskas labai gražu ir tik retai pamatysi kažką panašaus į tikrą gimdymą ir gimimą: skausmą, kraują ir gleives, prakaitą, nuovargį, galimybių ribą, chaosą ir jo įveikimą – juk tik taip iš tikrųjų ateina tai, ko iki šiol nebuvo. Naujo užgimimas, nors ir lauktas, išsvajotas, vis tiek gali būti netikėtas, stebinantis ir lyg nuviliantis – ne to tikėjausi, ne taip įsivaizdavau, ne taip turėjo būti…

Pandemijos ištikta žmonija per Kalėdas atrodo kaip ta Virginie Demont-Breton paveiksle pavaizduota Alma Mater – pavargusi, pasimetusi ir į save panirusi, pati sau graži nepilnametė, kurios motiniškas instinktas tyli ir ji nežino, nei kaip paimti, nei kaip laikyti. Aplinkui nieko nėra, kūną dengia šydas – vienatvė ir izoliacija – neaišku, kaip ir su kuo susisieti, kai gauni tokią būtinybės persiorientuoti dozę.

Visa viltis – kūdikis, kuris atrodo stiprus ir tvirtas. Gal jis pažadins džiaugsmą, entuziazmą ir energiją, padiktuos prasminį kodą, suteiks jėgų, stiprybės, išminties ir meilės. Juk Jis geriau žino, ką daro.

O kokios jūsų šių metų atsinaujinimo spalvos ir formos – eglutės, prakartės ir kitos puošmenos?.. Gal radote ką nors, kas gerai atspindi jūsų, šeimos, giminės, tautos, žmonijos nuotaikas ir jausenas, bendrą atmosferą?..

Ačiū visiems, kurie šiemet įvairiausiomis formomis buvote su manimi: skaitėte, reagavote, komentavote, dalinotės. Be jūsų mano FB profilis būtų tik nuobodus, perdėm asmeninis dienoraštis. Jūs buvote tie, kurie įkvėpėte ieškoti bendrumų, kalbėti taip, kad ne man vienai būtų aišku ir įdomu. Būkite pasveikinti.

Tegu ateinantys metai būna įdomūs, įtraukiantis, pilni malonių ir dovanų. Tegu pavyksta į viską žvelgti su vaiko nuostaba, ieškant naujo, savito santykio su tuo, ką patiriate.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Skelbta Kita

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.