Psichologinė literatūra

psichologinė literatūra,rekomenduojamos knygos tėvams, savęs pažiimas, pedagogams, mokytojams,ugdymo specialistams, psichologinės knygos, psichologo konsultacija Vilniuje, krizė, nerimas, depresija, stresas, savižudybėPSICHOLOGINĖ LITERATŪRA – KNYGOS GILESNIAM SAVĘS IR KITŲ SUPRATIMUI arba ego stiprinimui

Pastaraisiais metais išleista daug psichologinių ir savipagalbai skirtų knygų. Toli gražu ne visos jos remiasi psichologijos mokslu ar terapine praktika. Kai kurios net sveiku protu nesiremia, tačiau jose puikuojasi psichologinė terminologija, kuri gali labai suklaidinti. Pasiklysti lengva. Šiame skyriuje pristatau ir apžvelgiu tik tas knygas, kurias pagrįstai galime vadinti psichologine literatūra. Tikiuosi, kad kad šis knygų sąrašas padės Jums išsirinkti reikiamą knygą.

Grendstad N.M. Vaizduotė ir jausmai / Vilnius: Margi raštai, 1999
Zoja L. Tėvas: istorinė, psichologinė ir kultūrinė perspektyva / V.: Ciklonas, 2006.

Kučinskaitė E. Įskaudinta meilė: skyrybos / V.: Tyto Alba, 2015 (gili ir išsami knyga, kurioje apie skyrybas kalba psichologai, dvasininkai, teisininkai ir patys skyrybas išgyvenusieji).

Martin K., Schervier – Legewie B. Vieniša mama. Kaip moterys su vaikais įveikia skyrybas (“Mamos biblioteka”)/ Vaga, 2009 (paprastai ir praktiškai apie skyrybas, tiks ne tik mamoms).

Bly R. Geležinis Džonas: Knyga apie vyrus / Kaunas: Mijalba, 2004 (vyro psichikos raida analizuojama per brolių Grimų pasaką).

Bulotaitė L. Priklausomybių anatomija. (lietuvių priklausomybių ekspertės knyga apie priklausomybes, jų gydymo būdus ir prevencija. Naudingos inormacijos joje ras tiek nuo priklausomybių kenčiantieji bei jų artimieji, tiek priklausomybių prevencijos vykdytojai).

Estes, Clarisa Pinkola. Bėgančios su vilkais / Vilnius: Alma Littera, 2005 (“Ponių laimė” – taip šią knygą apibūdino viena šmaikšti klientė. Knygoje nagrinėjama moters individuacija ir jos sklaida pasakose bei istorijose)

Frankl V.E. Sielogyda. Gydytojo rūpestis – siela. V., 2007

Gary R. McClain, Eve Adamson. Dzeniškas gyvenimas. Vilnius, 2009 (labai paprastai ir praktiškai apie tai, kaip dzenbudistinis požiūris galėtų palengvinti šiuolaikinio žmogaus gyvenimą, suvaldyti įkyrių minčių srautą ir užtvenkti nerimo šaltinius).

Gilligan J. Smurtas: apmąstymai apie nacionalinę epidemiją / V.: 2007 (autorius – ilgametis kalėjimo psichiatras – nagrinėja smurto ir agresyvaus elgesio ištakas, atskleisdamas kaip visi mes prisidedame prie šio reiškinio. Knyga parašyta aiškiai ir suprantamai, ji bus įdomi siekiantiems gilaus, įvairiapusiško supratimo)

Gudaitė G. Asmenybės transformacija sapnuose, pasakose, mituose/ V., 2001 (asmenybė auga ir bręsta, keičiasi. Šį procesą stimuliuoja terapija, jis atsispindi sapnuose, pasakose, mituose. Šios sąsajos gal ne visada akivaizdžios, bet tikros, prasmingos ir įkvepiančios augimui, tobulėjimui. Puiki, įtraukianti, žmogaus psichologinį vystymąsi atskleidžianti knyga)

Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną: pokalbiai su gydytoju psichiatru-psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku.V., 2012 (interviu forma įdomiai ir įtraukiančiai daktaras A.Alekseičikas pasakoja apie darbą ir gyvenimą bei psichoterapijos istoriją Lietuvoje)

Gungor M. Per juokus į geresnę santuoką. Gyvenimo, meilės ir santuokos paslaptys / Vilnius: Alma littera, 2013 (įdomiai, šmaikščiai, nuotaikingai ir praktiškai kalbama apie poros santykius bei galimybes jas pagerinti. Autorius tuo pačiu pavadinimu sukūrė ir seminarų ciklą sutuoktiniams. Dalyvavusiųjų porų atsiliepimai patys geriausi)

Yalom I. Žiūrėti į saulę. Kaip įveikti mirties baimę. (mirties baimė ir bent keli filosofiniai – egzistencialistiniai būdai su ja susigyventi)

Jung, Carl Gustav. Atsiminimai, vizijos, apmąstymai / Vilnius: Margi raštai, 2010 (autobiografinė knyga, kurioje Jungas pasakoja apie savo gyvenimo kelią, išryškindamas kaip jis atrado būdą struktūruoti ir sisteminti neaprėpiamą žmogaus vidinį pasaulį bei kaip šio atradimo metu pats atsidūrė ties beprotybės riba ir kaip nuo jos atsitraukė)

Kast, Verena. Atsisveikinimas su aukos vaidmeniu / V., 2002 (Jei jus visi nuolat skriaudžia ir niekina, neteisingai su jumis elgiasi – būtinai skaitykite šią knyga. Ji atskleidžia, kad tas, kuris nuolat kenčia ir kankinasi, ne visada yra pasiaukojantis šventasis. Daug dažniau tai su aukos vaidmeniu susitapatinęs žmogus, kenčiantis nuo neišreikšto, į save nukreipto pykčio. Paprasta ir praktiška knyga)

Kast, Verena. Prarasti ir atrasti save / Vilnius: Vaga, 1998 (kada ir kaip paleisti savo augančius vaikus, jungistinė perspektyva)

Miller, Alice. Gabaus vaiko drama ir tikrosios savasties paieška / Vilnius: Vaga, 2010 (gabus vaikas labai anksti susivokia, kokių lūkesčių jam turi tėvai. Jei lūkesčiai tampa reikalavimais, vaikas atsižada tikrosios savasties, paties savęs ir vysto tą kitą, jam svetimą, bet tėvų pageidaujamą asmenybę. Šis pasirinkimas skaudus ir žalingas, keliantis daugybę problemų)

Miller, Allice. Kūno maištas / Vilnius: Vaga, 2012 (mūsų kūnas viską prisimena. Jis išlaiko ryšį su prigimtinėmis duotybėmis, primena apie tikrąją savastį ir būtinybę ją susigrąžinti)

Peck M. Scott. Nepramintuoju taku / Vilnius: Vaga, 2012

Pearsal, Paul. Psichologai irgi klysta / Kaunas: Žmogaus psichologijos studija, 2013

 G a l i   b ū t i   į d o m u :
Knygos tėvams ir mokytojams Kaip ir nuo ko vyrai gelbėja savo sielas   Reikalingas psichologas, kaip pasirinkti? 
[Total: 5    Average: 4.8/5]
Psichologinė literatūra written by Jurga Dapkevičienė average rating 4.8/5 - 5 user ratings
Tagged with: ,
Posted in Skaitytinos knygos
4 comments on “Psichologinė literatūra
 1. Donce says:

  perskaiciau rekomenduojama knyga “Dzeniškas gyvenimas” – labai patiko, davé didelés naudos, supratau pagaliau – kur šuo pakastas.
  Aciú uz rekomendacijas. Dar kitas kelias rekomenduojamas knygas isigysiu.

 2. Ačiū, Donce, smagu girdėti! Gero skaitymo 😉

 3. DarkHoleHeart says:

  Sveiki,

  kokias knygas apie santykių atstatymą po neištikimybės galėtumėte rekomenduoti? (Laisvai skaitau ir anglų kalba)

  Ačiū!

 4. Neateina į galvą jokia knyga. Ir bendrai, reikėtų labai individualiai žiūrėti, kas trukdo paleisti tą neištikimybės aktą ir žiūrėti pirmyn, ir eiti pirmyn, kurti ir stiprinti santykius.
  Žodžiu, nežinau tokios knygos, bet gal kas nors apie atleidimą tiktų? O gal yra kitų skaitytojų, kurie ką nors pasiūlys?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*