Reikalingas psichologas Vilniuje. Kaip pasirinkti?

psichologo konsultacijos Vilniuje, psichoterapeutas Vilniuje, psichoterapija Vilniuje, nerimas, depresija, skausmas, baimė, skyrybosKą daryti, kai reikalingas psichologas Vilniuje? Kaip pasirinkti?.. Tinkamo psichologo paieškos gali būti panašios į bet kurio kito specialisto paieškas. Galima klausti draugų ir pažįstamų, naršyti interneto portaluose…

Vis dėlto prieš apsisprendžiant patarčiau atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

  1. Išsilavinimas. Vertėtų pasidomėti, kur ir kokius mokslus baigęs jūsų pasirinktas specialistas.  Kol nėra priimtas psichologų veiklą reglamentuojantis įstatymas,  „psichologais“ save vadinti gali pačias įvairiausias studijų programas baigę žmonės. Daugelis profesionalų savo tinklapiuose išsamiai aprašo savo išsilavinimą ir kvalifikaciją, kabinetuose įsirėminę svarbiausius diplomus. Profesionalus psichologas turėtų būti apsigynęs bent jau psichologijos magistro (arba jį atitinkantį) laipsnį. Atsižvelgiant į nepadoriai didelį aukštųjų mokyklų Lietuvoje skaičių, siūlyčiau atkreipti dėmesį ir į tai, kokiame universitete įgytas diplomas. Dar geriau, jei jūs pasirinktas profesionalas bus baigęs ir podiplomines studijas, įgydamas psichoterapeuto kvalifikaciją. Šią papildomą kvalifikaciją gali įgyti specialistai, dirbantys psichikos sveikatos srityje – psichologai, psichiatrai ir kiti. Psichoterapeuto kvalifikacija didina tikimybę, kad išvengsite apsišaukėlio ir pateksite pas pakankamai psichologinių žinių turintį profesionalą.
  2. Patirtis. Žinoma, gali nutikti, kad vakarykštis studentas jums padės taip pat efektyviai kaip ir senas vilkas, tačiau vis dėlto didesnė tikimybė, kad daugiau patirties ir praktikos turintis specialistas bus veiksmingesnis pagalbininkas. Antra vertus, ką tik studijas baigęs žmogus patirties stygių gali bent iš dalies kompensuoti entuziazmu ir ambicijomis.
  3. Veikla. Man atrodytų svarbu, kad pasirinktas psichologas giliai domėtųsi savo sritimi, siektų nuolat atnaujinti žinias ir skleistų jas kitiems.

Taip pat galima pasidomėti ir tuo, kokią psichologijos kryptį atstovaują jūsų pasirinktas specialistas. Tačiau esant gausybei psichologijos krypčių ir metodų, bandymas įsigilinti gali ganėtinai viską komplikuoti ir užtęsti. Todėl geriausia – tiesiog susisiekite su pasirinktu profesionalu ir įsiklausykite į save: ką pajutote? ar psichologo atsakas jums pasirodė jautrus ir priimantis?.. Ar norite susitikti su tuo žmogumi?..

Tyrimai rodo, kad psichologo pagalbos efektyvumas priklauso ne tiek nuo praktikuojamos krypties ar psichologo taikomų metodų, bet nuo santykių bei atmosferos, kuriuos kuria abi pusės – ir psichologas, ir klientas.

Taigi, psichologinės pagalbos veiksmingumas yra ne vien „stebuklingo“ specialisto, bet ir kliento rankose.

 

Jurga Dapkevičienė
Jeigu reikalingas psichologas Vilniuje – www.psichologejurga.lt
 G a l i   b ū t i   į d o m u :
Našlaitė tampa šeimininke Ieškau poros Kaip išgyventi išsiskyrimą?

 

 Būčiau labai dėkinga, jei išsakytumėte savo nuomonę apie straipsnį, paspausdami žvaigždutes žemiau

Click to rate this post!
[Total: 19 Average: 3.9]
Pažymėti: , , , ,
Skelbta Psichoterapijos taikymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.